| Gigicapitica a întrebat:

Ok, deci sunt la vârsta aia când mă stresez cu facultatea și mai exact cu banii de facultate. Am căutat puțin și am găsit în Cluj (aici mă interesează) locuri de cămin cu 100-170 de lei pe lună ceea ce mi se pare puțin și nu sunt sigur că am găsit ce trebuie. În orice caz, studenții din Cluj, îmi puteți spune cum stă treaba? Cam care sunt tarifele medii sau alte detalii importante legate de asta. Nu contează chestiile ca facultatea sau căminul, doar în general ca să am o idee că la ora asta în loc să dorm mi-am luat panică rău pe subiectul ăsta.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este posibil in situatia in care imparti camera cu inca 3-4 fete, tu platind doar pentru patul tau.
Uite aici preturile si compartimentarea:
https://www.clujlife.com/......a-te-muta/

si aici:
https://www.utcluj.ro/media/documents/2013/TARIFE_CAZARE.pdf

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

170 lei e foarte putin deci ar trebui sa te bucuri la pretul asta. In Bucuresti s-au marit preturile mai ales pentru ca acum nu mai exista camere de 4 persoane din cauza pandemiei ci de maxim 2. In alte tari facultatile costa, costa foarte mult, studentii muncesc pe rupte si isi fac credite ca sa urmeze o facultate, iar in Romania e gratis, ba chiar primesti si bursa daca inveti bine. Ar trebui sa te interesezi de caminul care apartine de facultatea ta, acolo e cel mai sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.ubbcluj.ro/ro/taxe/tarife_de_cazare
Cauta intotdeauna pe site-ul facultatii/universitatii detalii despre cazare.

| zilog a răspuns:

După ce vizualizezi acest video https://youtu.be/JVkqDAP7gAk
Să îmi spui și mie la ce îti trebuie facultate!?