| SexyFrumusik a întrebat:

Omul A fost creat de?

Răspuns Câştigător
22 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

De Dumnezeu.

| schlau a răspuns:

Cica de Dumnezeu dar cum stiinta nu crede ''in lucruri ce nu pot fi vazute, masurate si studiate''omul a fost rezultatul evolutiei in mai multe mii de ani. Ceva de genu am citit intr-o carte.

| dandelion a răspuns:

Dumnezeu. 100%

| Fishhh a răspuns:

De univers

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Dumnezeu

| Buterflyy a răspuns:

De Dumnezeu. funda?big grin

| Adrick a răspuns:

Dumnezeu!

| ytalyanu a răspuns:

De dumnezeu sigur 100%

| Maruskaaa a răspuns:

De Dumnezeu

| Iubareatzaa2011 a răspuns:

Exista 2 variante:una stiintifica si una religioasa.
Conform celei religioasa omul a fost creeat de Dumnezeu...http://www.google.ro/......http?/url
Conform celei stiintifice: cinpanzeul s-a transformat in om...http://www.google.ro/......http?/url

| Cosmin a răspuns:

Am o vaga banuiala ca a fost creat de Simona Senzual si Nicolae Guta ca parinti, si ca nasi, Bercea Mondialu si cu Printesa Ardealului(parca zici ca-i pateu la propriu)! Ce intrebare e asta? E ca si cum ai intreba: Cine a fost primul? Oul sau gaina?

| AlexandraPiti a răspuns:

A fost creat de Dumnezeu,din pamant, de aceea se ingroapa omul si femeia potrivita barbatului este facuta din coasta lui. funda, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Liniuta a răspuns:

De spermatozoid.

| StefyLoVy a răspuns:

Buna! Omult a fost creat din pamant dar facut te Dumnezeuwinking

| Armyanka a răspuns:

Stai liniștită, în niciun caz nu a fost creat de tine.

| Lυα a răspuns:

De Dumnezeu. d'oh

| girl4you a răspuns:

Dumnezeu

| alexush a răspuns:

Omul a evoluat din maimuta...eu unu nu cred faza cu dumnezeu.nu vreau sa influentez pe nimeni.:*

| ionutz4u92 a răspuns:

Mai bine ne-am intreba cine a creat maimuta. Pentru ca evolutia a facut in asa fel incat din maimute pe parcursul anilor (este vorba despre zeci de mii de ani probabil sute) sa rezulte omul din ziua de astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul a fost creat de Dumnezeu.

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Eu nu cred ca Dumnezeu ne-a creat...se poate sa ne tragem din maimutebig grin

| Cattalina a răspuns:

Sunt două teorii : prima este teoria că omul a fost creat de Dumnezeu. A doua teorie este că omul a evoluat din maimuțe, aceastea este teoria lui Darvin. happy

Sper ca te-am ajutat happy

bye-bye