| Bombonica74 a întrebat:

Ora de biologie este foarte plictisitoare si neinteresanta.Ce as putea face ca sa nu mi se mai para asa de plictisitor?

Răspuns Câştigător
| Areestotell10 a răspuns:

Eu sugerez sa te joci pe telefon sau pur si simplu sa chiulesti.
Ai putea sa cauti activitati silentioase pe care sa nu le observe profesoara sau sa dormi.
Poti rezolva silogisme la logica in ora aia! Sau te poti juca X si 0 cu colegul.
In cel mai rau caz, ai putea sa iti asculti profesoara si sa fii atent la lectie (sa speram ca nu se ajunge asa de departe).

6 răspunsuri:
| SomeBody12425356 a răspuns:

Te gandesti ca ce zice aia acolo e in corpul tau si ar trebui sa stii.
Dar daca stii acele lucruri in mare parte poti face ca mine, mergi ca iei note cat sa treci clasa si in rest nu mergi. (Nu se aplica in cazul in care viitorul tau o sa fie decis de nivelul de studii dobandit in scoala)

| Popescu_Alex_2003 a răspuns:

Dai 50 de lei pe un cont de Netflix si te uiti la seriale in timpul orei. eu si cam toti colegii mei asta facem cand mergem la ore laughing) eu iti recomand sa mergi mai rar pe la ore, adica eu am avut 200 de absente semestrul trecut dar am adus scutiri si mi-am luat note si am trecut. semestrul asta am avut doar 120 pentru ca am mai fost pe la scoala, si acum ma doare-n pl nu am mai fost la scoala de doua saptamana si nu mi zice nimeni nimic

| Nevroza a răspuns:

Anatomia, am iubit-o. Am avut doar media 9 si 10, dar cand faceam despre structura frunzei si alte ciudatenii imi venea sa dorm. Daca ti se pare plictisitoare, joaca PUBG pe telefon, cu colegii de banca

| sierra1 a răspuns:

Intrebi in calitate de elev sI de prof?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa fii atenta la profesor, ca de aceea mergi la scoala, indiferent ca ti se pare plictisitoare sau nu.
Incearca sa participi la ora si atunci nu te vei plictisii.

| Basthet a răspuns:

Ai putea să-mi spui cum se desfășoară o oră de biologie? Mi se pare curios că te plictisește. Eu eram chiar pasionată de biologie, se făceau multe experimente, foloseam multe materiale, desene, vedeam scurte filme... La tine cum este? Mă gândesc că ai putea să-i spui profesoarei să facă cu voi toate astea.