| Mayy a întrebat:

Pana cand pot sa-mi depun actele pentru somaj?
Am terminat in 27 mai, am dat bac-ul asta si l-am luat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.76/2002, cu md. ulterioare, absolventii nu primesc imediat indemnizatia, prima data trebuie sa mearga la AJOFM pentru luarea in evidenta. Abia dupa 60 de zile de la luarea in evidenta, daca nu te-ai incadrat ori agentia nu ti-a oferit un loc de munca, vei primi aceasta indemnizatie, pe timp de maximum 6 luni, in suma lunara de 250 lei noi si numai daca nu urmezi cursuri in invatamantul universitar ori postliceal. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Intra pe google-ajofmjudetul tau.acolo gasesti informatii, si poti face si cursuri gratuite.

| Andrei233 a răspuns:

Dupa 60 de zile dupa ce termini scoala.Ca sa primesti somaj nu trebuie sa faci facultate sau sa lucrezi cu carte de munca.

| rox13yy a răspuns:

Eu abia saptamana viitoare le depun