| PrajituricuL1977 a întrebat:

Părere liceu economic Buzău, se lasă corigenți/repetenți?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, categoric, se poate întâmpla. În istoricul liceului, in mod sigur, au existat astfel de cazuri. Dar dacă înveți și nu absentezi foarte mult, vei reusi să promovezi. Nu-i un efort ieșit din comun, insă e necesară puțină concentrare.
Dacă crezi că nu ești capabil, există și șansa să te transferi la un liceu mai puțin pretențios (tehnologic). Dacă nici acolo nu faci față, atunci, o ultimă opțiune ar fi școala profesionala.

| Lukasssz a răspuns:

La orice liceu poti fi lasat corigent/repetent.

| Ava1231 a răspuns:

Daca esti extra prost, da.

| PrajituricuL1977 explică:

Mă refer, daca cunoașteți care au rămas.