| anonim_4396 a întrebat:

Pareri despre Facultatea de Geografie din Sibiu? E vreun student pe aici care sa-mi povesteasca experienta sa? big grin

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ups! Geografia turismului? Mai bine, alege-ți o altă facultate din cadrul Universității Lucian Blaga.

| MonicaD96 a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai eu vreau la geografie si din cate stiu e una singura la Sibiu, Dimitrie Cantemir. Lucian Blaga n-are sectie de geografie sad

| floresdemayo a răspuns (pentru MonicaD96):

Nu are, într-adevăr. Alege altceva dacă ții neapărat să studiezi în Sibiu. Personal, nu ți-aș recomanda Geografia turismului. La naiba, e (și) numită, în mod ironic, ca fiind "Facultatea de balet", deci o traversezi... valsând. Iar cu diploma de absolvire, nu știu dacă faci mare lucru... Li se "fâlfâie" angajatorilor, când văd scris "Spiru Haret" ori "Geografia turismului". : ))

| MonicaD96 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ceea ce spui despre geografia turismului e valabil in general, nu doar la facultatea din Sibiu? Adica sa nu ma duc deloc la turism? Mi-e greu sa aleg alt domeniu...