| Girly97 a întrebat:

Pe 12 februarie cand se incepe al doilea semestru al anului scolar 2017-2018 elevii claselor XII-a vor sustine competentele din cadrul bacalaureatului. Am observat la calendarul de pe Internet cat si la calendarul din clasa noastra ca examenele de competente dureaza doua saptamani. Asta inseamna ca ma voi duce zIlnic la examen? Parca stiam ca sunt doar trei probe, cea la limba romana, cea la informatica si cea la limba engleza. Sunt tare confuza...

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Mai jos ai calendarul oficial:
https://www.edu.ro/......202018.pdf
Fiecare proba orala are cate doua zile, pentru a acoperi numarul candidatilor care sustin aceste competente. Daca intri in prima zi la examinare, e normal ca a doua zi sa stai acasa, sa te pregatesti pentru urmatoarea proba orala/digitala.
14-15 februarie e proba la limba materna. E pentru minoritati si nu ai ce cauta la scoala (daca nu faci parte din aceasta categorie).
Se vor afisa, la unitatea de invatamant unde sustii competentele, toate detaliile despre cum vor fi organizate probele.

1 răspuns:
| IceWizz a răspuns:

Da,vor sustine.