| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce materii sa ma bazez pentru a da la MEDICINA VETERINARA? Sunt inca la liceu si am o oarecare idee, ce voi face mai departe!

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Educatie fizica, in caz ca te alearga vreun cal caruia nu i-a placut injectia.

| anamariarot a răspuns:

Strict pentru admitere: biologie si chimie. La Bucuresti se da admitere din astea, la Iasi e pe baza de dosar...

| MariaJust a răspuns:

Matei, la aceasta intrebare vei putea gasi raspunsuri in 2 locuri:
1) siteul oficial al facultatii de medicina la care vrei sa mergi
2) grupul de Facebook al facultatii respective, unde, cel mai probabil vei primi referinte catre siteul respectiv si eventual cateva tips and tricks despre cum a fost in anii anteriori.

Iti doresc mult succes! Ai ales o facultate foarte frumoasa happy

| FLORENTINAndreea a răspuns:

In primul rand pe biologie si poate putina chimie. Depinde la ce facultate te duci pentru ca cerintele sunt diferite.
Mult succes!