| MeDeEa14DeEa a întrebat:

Pe clasa a IX-a la Economic, ce materii noi sunt? Daca puteti va rog sa-mi spuneti cate ceva despre ele: despre ce este vorba, ce sau cate caiete se cere... si ce mai credeti voi ca este important. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Eu sunt din Craiova si asa iti spuneam cu exactitate diferite lucruri...
Ca si materii noi o sa faci:T.I.C=informatica, logica, economie si o sa mai faci si diferite materii pentru profilul pe care il ai.
In privinta caietelor o sa va spuna profesorii pretentiile pe care le au. happy

7 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Daca imi spui din ce oras esti te pot ajuta eu.Am terminat anul acesta intr-un liceu Economic.

| MeDeEa14DeEa explică (pentru Xenya):

In Jibou, judetul Salaj. La Octavian Goga... dar nu stiu cum te ajuta asta.

| MeDeEa14DeEa explică (pentru Xenya):

Iti multumesc pentru raspuns. Adunate toate, mi-a iesit 6 materii noi.

| Xenya a răspuns (pentru MeDeEa14DeEa):

Eu sunt din Craiova si asa iti spuneam cu exactitate diferite lucruri...
Ca si materii noi o sa faci:T.I.C=informatica, logica, economie si o sa mai faci si diferite materii pentru profilul pe care il ai.
In privinta caietelor o sa va spuna profesorii pretentiile pe care le au. happy

| MeDeEa14DeEa explică:

Inca un lucru: a auzit ca se face si T.I.C. Adevarat sau fals?

| CrownUp a răspuns:

O sa ai nevoie de un caiet mare de mate,la contabilitate,unul mic la O.U.E(organizarea unitatii economice),un caiet mic la S.C.P.S(analizarea produselor:forma, culoare, proprietati organoleptice, asta o sa studiati), multa bafta :*. eu trec a 11-a, la Liceu Economic.

| CrownUp a răspuns:

Dap,si Logica

| mihaelamada a răspuns:

Buna! In clasa a IX-a faci contabilitate-caiet de mate aici ai multe de invatat, mai faci SCPS-tot caiet de mate, OUE-aici ce caiet vrei eu am facut cu o profesoara si faceam multe scheme, nu stiu cu cine ai sa faci ca nu mai este profesoara si mai faci logica iti trebuie caiet dictando si la fiecare ora uniforma(daca ai intrat la Economic 1 din Iasi)si ai sa mai faci si practica ai sa faci in primul semestru o saptamana daca imi aduc aminte si in al doilea semestru 2 saptamaini, nu iti trebuie cine stie ce. Daca mai ai intrebari da-mi un mesaj