| karma123 a întrebat:

Pe factura de internet, se poate vedea istoricul google?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te prinde nimeni ca te ai uitat la hatz hatz

| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: nici vorbă

| anonimg a răspuns:

Este adevărat că firma de la care ai abonamentul la internet poate vedea pe ce site-uri intri (chiar și dacă folosești modul privat, VPN sau alte protecții). Dar pe factură niciodată nu va apare site-urile pe care intri.
Pe factura de internet apare doar prețul abonamentului lunar, și eventual alte costuri suplimentare, adică intervențiile firmei de internet ce necesită anumite costuri.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur ca da, te duci la ghicitoarea Mafalda, cu factura, si te rezolva big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| DascaluIoan a răspuns:

Păi dacă ai un istoric gigantic, crezi că se chinuie provider-ul tău să facă un pergament de 10 metri (sau un cârnat de email dacă ai factură electronică)

| G1SY a răspuns:

Cand te mai uiti la filme pentru adulti pune pagina incognito!?
Nu arata nimic, dar nu uita sa stergi istoricul din browser?

| doctorandus a răspuns (pentru G1SY):

Google oricum colecteaza datele, nu-l intereseaza ca browserul e pe incognito. La Google apare ce IP a cautat si ce a cautat.

Si da, din moment ce Google e doar un motor de cautare si nu e providerul lui de internet, providerul lui de internet in mod obisnuit nu stie ce a cautat el pe Google.