| hughes a întrebat:

Peeps, trebuie sa aleg profil la liceu si nu stiu ce sa aleg.Materiile care imi plac is chimia, biologia si engleza.Nu inteleg fizica, la mate si romana is un pic peste medie si la engleza is Dumnezeu (cel mai bun din clasa 5-8).Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazul ăsta profilul Științe ale Naturi (SN) e cel recomandat pentru tine. Se face și acolo engelză, de două ori pe săptămână. Nu trebuie să dai obligatoriu proba la fizică, îți poți alege în schimb Biologia care are două ramuri: Biologie Vegetală și Animală sau Anatomie și Fiziologie Umană. Îți alegi din astea două.

2 răspunsuri:
| CapDeSfecla a răspuns:

Daca iti plac chimia si biologia te duci la stinte ale naturi.

| GeorgiG2003 a răspuns:

Heii, eu iti sugerez sa mergi pe stiinte ale naturii, desi fizica e o materie importanta poti alege sa nu dai teza din ea si sa nu dai bac la fizica. Cat despre engleza, poti alege sa mergi pe un profil cu intensiv engleza. Succes!