| Tobessjd a întrebat:

Pentru a face contestație la evaluarea națională la o materie trebuie sa fiu însoțită de ambii părinți? Nu poate fi doar mama? Ce acte sau documente trebuie sa am la mine?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa fii insotita de ambii parinti, este destul ca un parinte sa semneze contestatia alaturi de tine. Ambii sa aveti un act de identitate (carte de identitate, buletin de identitate sau pasaport, dupa caz).

| Daniela3333 a răspuns:

Din cate stiu nu e nevoie de ambii parinti. Se depune contestatia si astepti sa o reevalueze o comisie.