| 12Andrei122003 a întrebat:

Pentru admiterea la liceu de arte cu profilul arte vizuale ce probe dai la fotografie

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Liceele din filiera vocationala si profilul arte vizuale, nu au si specializarea "fotografie"----poate in facultate!
Conform anexei 3 la ordinul MEN nr. 4432/2014, profilul liceal "arte vizuale" cuprinde specializarile: arte plastice,arte decorative, arhitectura, arte ambientale, design, conservare-restaurare bunuri culturale. Toti absolventii claselor a 8-a care opteaza pentru un liceu vocational si profilul "arte vizuale" sustin doua feluri de probe pentru verificarea aptitudinilor artistice, respectiv proba de perceptie vizuala si proba de creativitate adaptata specializarii alese. Vezi la pagina 2 din Anexa in ce constau aceste probe:http://www.isjialomita.ro/......I_2015.pdf