| anonim_4396 a întrebat:

Pentru admiterea la Master media cu care ești admis la acesta, este media generala a anilor de facultate? Sau media de la examenul de licenta (proba scrisa& susținerea licentei)?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In functie de fiecare program de master in parte... se stabileste foruma pentru media de intrare.
La unele mastere, media de intrare se calculeaza in functie de nota de la licenta, nota la un interviu de intrare sau un factor stabilit de fiecare facultate (pentru ca persoanele care au terminat o facultate de profil, au un factor de notare mai mare fata de altele care sunt la alte profile).

Numai bine!

| Catrice a răspuns:

Logic ca aia de la licență. Notele din anii facultății nu contează mai deloc.