| anonim_4396 a întrebat:

Pentru asistentii medicali sau studenți umf/postliceala amg sau cineva care poate știe, nu știți daca la OAMMR se poate elibera avizul de libera practica daca de exemplu am terminat în 2017 postliceala amg si în 2019 am fost și mi-au eliberat certificat de membru si nu am avut nevoie de avizul de libera practica pentru ca nu am lucrat ca asistent medical încă si în 2020 am făcut 2 cursuri online OAMMR cu 30 de credite, întrebarea mea este de fapt daca eu vreau sa ma duc sa imi dea avizul de libera practica, trebuie sa fac cursuri oammr pentru credite și pentru anii din urma 2019, 2018 si 2017? Sau numai pentru anul în care suntem? Adica pentru 2021 trebuie sa fac cursuri pentru acele 30 de credite? Daca știe cineva, va rog mult.

Răspuns Câştigător
| awspam a răspuns:

Ai 30 de credite in 2020 esti OK spor la lucru

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Ai aici https://www.oammr-timis.ro/informatii/certificat-de-membru.html
duci adeverinta de la angajator precum ca doreste sa te angazeze dupa care ti se elibereaza +ca tu trebuie sa ai asigurarea ce mai scrie acolo ca sa iti poata elibera avizul iarpe urma mergi la angajator si iti face dosarul cu care te angajeaza

| anonim_4396 explică (pentru awspam):

Iti mulțumesc mult pentru răspuns. Însă întrebarea mea a fost alta, despre faptul daca trebuie sa mai fac cursuri oamr pentru a cumula creditele anuale pentru toți anii de cand am terminat postliceala, ca eu am făcut numai pentru anul 2020 cursuri online pentru cele 30 de credite, dar pentru 2021 si 2017, 2018, 2019 nu, de asta am întrebat. Dar iti mulțumesc si asa pentru faptul ca ti ai luat din timpul tău sa mi răspunzi.

| awspam a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai 30 de credite in 2020 esti OK spor la lucru