| aiam a întrebat:

Pentru ce noi traim

Aştept raspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| AidaAmaranta a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat sa ne nastem si sa murim.Asta-i viata, cateodata roz cateodata foarte negru...nu poti sa fugi de destin, iar cand te nasti vi pe lumea asta primesti un destin, poate vei muri la 20 fix de ziua da, sau vei traii aproape 90 de ani.sau vei fi extrem de bogat sau poate vei fi gunoer.
Sau. poate ca... fara gluma dar eu cred ca exista unde cineva, care poate vedea viitorul...

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ca avem, inca, zile si pentru a ne indeplini menirea. Sanatate!

| Bacemi a răspuns:

Pentru a implini o profetie.

| Derye a răspuns:

Dunno.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaisC a răspuns:

Salutare natiune!
Ca sa alimentam conturile lu' Basescu si lu' Boc, ca sa umplem guvernantii cu milioane de euro.Ca sa aiba doctorii ce sa taie, si ca saibe vanzatorii cui sa dea mancare stricata... a si ca sa ne umplem de ****... ca in tara asta, numa asta, mai misca.

| Deby' a răspuns:

Pentru ca Cineva a vrut sa traim. Pentru ca Cineva ne iubeste. Pentru ca ne alegem singuri pentru ce sa traim... Sau pentru Cine.
Gandeste pentru ce vei trai si vei gasi singura raspunsuri! happy

| lcornea a răspuns:

Dap, pentru ca exista o inteligenta superioara, si pentru ca avem un destin, asa suntem absolviti de orice responsabilitate.
Sa fim seriosi, 2 lucruri sunt certe il lumea asta, primul este ca te-ai nascut al doilea este ca ai sa mori, asa ca eu zic ca traim pentru incertitudinea zilei de maine.

| Barbie_6587 a răspuns:

Nu merge sa trimit msj ori nu stiu eu laughing. Daca doresti lasa un id ceva. si asa imi poti spune ofurile tale daca doresti si invers.
:*