| Skyfall007 a întrebat:

Pentru cei care au dat bacul la biologie-stiti vreun site de pe care pot sa invat? As avea nevoie mai mult pentru teorie, adica vad multe site-uri de pe care sa invat insa sunt structurate diferit cu termeni diferiti si nu stiu pe care sa-l aleg.

6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Eu am dat din biologie vegetala și am învățat din cartea de a 10-a de la Corint și dintr-o carte de la Booklet, unde avea teoria sintetizata pe scurt și apoi teste de BAC. E mai sigur decât să înveți de pe net. Cartea s-ar putea sa o găsești și la biblioteca școlii.

| ancaval a răspuns:

Cel mai bine ar fi să înveți din carte. Este cartea de biologie pentru Bac. Faci rezumat din fiecare lecție. Prin scris eu reușeam să rețin mai repede.

| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Salut.
Depinde ce nota ai vrea sa iei la BAC. Daca vrei sa iei pana in 8, da, invata de pe net, pentru ca informatiile de pe net nu sunt toate folositoare, mai sunt si erezii care nu te ajuta la nimic. Daca vrei sa iei nota mare, invata materia care ti-a predat-o profa/proful de bio. Eu am luat 9, 30 la bac(am fost nemultumit, pentru ca am scris TOT, si am luat nota asta, am vrut sa fac contestatii, dar am lasat-o balta pentru ca nu mi-a trebuit nici 1% in pentru a intra la facultatea la care studiez acum) si am invatat din ce mi-a predat profa.
Ea a spus ca pentru. 10 nu trebuie sa invatam decat din caiet.
Dar daca nu ai gen toate lectiile, iti pot recomanda o culegere de la Booklet, pe mine m-a ajutat si aia foarte mult, pentru ca are 70 teste, jumate sunt rezolvate, si toata materia pentru bac, pe scurt.
Sper ca ti-am fost de ajutor.winking Succes la bac.

| Skyfall007 explică (pentru Ungurean_Andrei_1999):

Imi poti spune te rog care culegere este mai exact? nu-i bai daca e de pe net sau nu insa ma gandeam ca acum cu internetul o fi mai usor de gasit informatia necesara, insa vad ca nu-i completa.

| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns (pentru Skyfall007):

Nu stiu mai exact cum sa ti-o descriu, e de la editura booklet. Ti-as trimite o captura de ecran, gen sa vezi cum arata, dar nu stiu unde sa trimit poza... Mai ales ca aceste culegeri se schimba in fiecare an(ma rog, doar coperta, ca are aceesi teorie, si vreo 2 sau 3 teste schimbate)

| Skyfall007 explică (pentru Ungurean_Andrei_1999):

Am primit o culegere cu teorie si exercitii din 2017 si un memorator tot din acel an, ar fi de ajuns cat sa iau un 7-8?