| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care dau bac-ul: voi cat scrieti la sub 2? Acolo scrie 50 de cuvinte, dar mi se pare greu sa comentezi un text in atat de putin.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa scrii pe ciorna repede ideile principale. Dupa le mai dezvolti putin cat sa ajunga la 50. Si aia este.

| Vântulalb a răspuns:

"sub 2"? E vorba de nota 2 sau sub ce?

Oare acolo nu scrie "minim 50 cuvinte"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scurt și la obiect. Fără abureli de limba și literatura romana

| 012345678910bbb a răspuns:

Nu are de ce să fie greu, nimic nu este imposibil. Numai prin exersare vei persevera și vei vedea că nu e chiar atât de greu pe cât pare. Cel mai important este să lași stresul și emoțiile de o parte, dar mai ales să te concentrezi. Mult succes!

| anonim_4396 explică (pentru 012345678910bbb):

Am scris ca mi se pare greu sa comentezi textul in doar 50 de cuvinte, nu m-am referit la dificultate.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"pare greu sa comentezi textul in doar 50 de cuvinte" - atunci in mai multe cuvinte e mai ușor?