| Sonyasss a întrebat:

Pentru cei care sunteti la profil mate-info, as vrea sa stiu ce materi se fac si cate ore pe sapt.in a 9-a, a 10-a, a11-a si a 12-a?

7 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

SE fac toate orele doar ca mai putina romana si de astea de profil uman (geografie, istorie, si limbi straine) ca in rest normal.

| dydy1 a răspuns:

In clasa a 9a si a 10a se fac toate materiile, 1 ora informatica.5 matematica, 3 romana, franceza 2, engleza 2, fizica 3, chimie 2, biologie 2, logica 1.desen,muzica,sport
in clasa a 10a psihologie, antreprenoriale cate o ora
a 11a -5 ore mate, 4 sau 5 informatica, se scoate desen.muzica si se face economie
a 12a mate, info cat de multe ore, 5 zic eu, se baga filozofie
eu am ajuns in clasa a 11a, abia

| Bulinaaaaa a răspuns:

Cls a 9a am avut: 4 ore de info, 5 ore de mate(una era de optional), 1 logica, 1 muzica, 1 desen, 2 sport, 2 chimie, 2 fizica, 4 romana, 2 engleza, 2 franceza, 1 geografie, 1 istorie, 2 biologie(poate am uitat sa scriu ceva), muzica si desen faceam o data la 2 saptamani, adica o saptamana faceam desen, o saptamana faceam muzica.
In clasa a 10a s`a schimbat si faceam: 5 ore de mate(una era optional), 2 info, 1 geografie, 1 istorie, 1 psihologie, 1 educatie antreprenoriala, 2 engleza, 2 franceza, 2 chimie, 3 fizica, 2 sport, 1 muzica, 1 desen, 4 romana, 2 biologie

| SnYcK3rS a răspuns:

Eu nu sunt la mate-info dar am prieteni care sunt acolo si sunt informat.Iti spun cum este la mine in liceu

4 ore de mate
2-3 de fizica
2 chimie
4 de romana
1-2 de sport
2 informatica
2 TIC ( este o diferenta intre cele 2, da nu stiu care e )
2 de logica
1-2 de franceza
1-2 engleza
1 de muzica si desen ( de exemplu-o saptamana muzica, o saptamana desen)
1 de religie

Iar dintr'a11a nr orelor vor creste, posibil si dintr'a10a
Eu nu sunt la mate-info, dar am habar ce e p'acolo
Acum depinde de la liceu la liceu de nr orelor pe saptamana
Sper ca te'am ajutat
Succes! big grin

| GM142 a răspuns:

Buna eu iti recomnd sa iti organizezi bine timpul iar materile sa le iei pe cele la care ai loat mereu 10, 9, 8 mult succes la scoala pa-pa

| L_7749 a răspuns:

Numarul de ore difera de la un liceu la altul.
Eu am terminat clasa a 9-a la liceul pedagogic mate-info si am avut asa:
-4 ore de informatica
-2 de T.I.C
-4 de romana
-4 de engleza(am fost engleza intensiv, in mod normal sunt doar 2 ore)
-4 de matematica
-2 de fizica
-2 de chimie
-2 de biologie
-2 de franceza
-1 de logica
-1 de istorie
-1 de geografie
-1 religie
-1 sport
-1 desen si 1 de muzica(am facut un semestru desen si unu muzica)
Sper ca nu am uitat nimic...
In a 10-a am auzit ca nu va mai fi Logica va fi psihologie si Anteprenoriala.
Bine ca am prieteni la alte licee tot profil mate info si au avut 2 ore de info si 1 de tic, cum am zis numarul de ore difera in functie de liceu, intre cele doua materii app este o difernta...la info faci probleme si algoritmi in c++ si la tic lucrezi in html si word si power point.
Sper ca te-am ajutat, succes la liceu:*

| Nastia a răspuns:

Intr-a 9-a parca faci 5 ore de info.Greul incepe intr-a 10-a cand materia e complet diferita si incepi programarea adevarata.Intr-a 11-a ai 8 ore de info.Intr-a 12-a cred ca ajungi la 9.Mate ai 4 ore intr-a 9-a si a 10-a.Intr-a 11-a ai 5.Romana ai 3 ore in toti anii.In rest limbi straine 2 ore,istorie,geografie, psiho, logica, cate o ora.
Intr-a 11-a nu mai faci desen si muzica.Intr-a 10-a faci educatie antreprenoriala adica inveti despre afaceri.Intr-a 11a si a 12-a ai economie,ramura mai avansata a "afacerilor", o combinatie de educatie tehnologica si matematica.Tic, adica informatica pe care ai facut-o in 5-8 dispare intr-a 11-a.
Tot oraru asta e pentru mate-info, intensiv info.