| DeXxa a întrebat:

Pentru inscrierea la liceu, copiile actelor de identitae, ce trebuie puse in dosar, trebuie legalizate? Daca da, cum? big grin

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Pentru legalizarea unor copi trebuie sa mergi la un notariat public si acolo le legalizezi.Pentru asta vei platii o mica taxa.
Sper ca am putut sa te ajut.

5 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Da, trebuie. te duci la un birou notarial si ti le face pe loc.

| Enzo2011 a răspuns:

Ele se legalizeaza la notar doar spune-i notarului cati trebuie pentru a te inscrie in liceu si va sti el ce sa-ti puna

| Rallucadela a răspuns:

Dap trebuie. Eu am mers cu un parinte la notar si s-a rezolvat f repede big grin

| Grig_3919 a răspuns:

Da, trebuie legalizate la un notariat.
Te costa vreo 10LEI de copie.

| Magda96 a răspuns:

Doar la certificatul de nastere trebuie copie legalizata.in rest copii normale.Copia legalizata se face la notar.