| mg112mada a întrebat:

Pentru o persoana careia ii place engleza, franceza, romana,istoria, geografia, muzica, cultura civica si care nu prea se descurca la fizica, mate, chimie, unde ii recomandati sa se duca la liceu : la stiinte sociale sau la filologie?
Mai departe as vrea sa dau la psihologie, dar in strainatate...
FUNDA!

5 răspunsuri:
| ketchuppw a răspuns:

La stiinte sociale pentru ca la filologie nu se prea pune accent pe cultura civica, istorie, geografie.

| Kyou a răspuns:

As spune stiinte sociale pentru ca se pune mai mult accent pe limbile straine.

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

Filologie

| ZAC222 a răspuns:

Eu cred ca mai bine la stiinte sociale sau la biling(se accentueaza mult engleza, romana, franceza, isoriee, si geografie

| mg112mada explică (pentru ZAC222):

Eu voiam la bilingv engleza, e bine?