| Maria_3931 a întrebat:

Pentru stiintele naturiibig grinati-mi si mie cat mai multe informatii despre acest profil.(Cate ore avem pe saptamana, ce ore avem, cum vi se pare in comparatie cu celalalte, ce fel de biologie facem/ce fel de chimie, matematica, la romana daca avem 4 ore pe saptamana despre ce vorbim?)Mersi mult (APROPO DAU fundita la cel mai bun raspuns)

Răspuns Câştigător
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Pai ca sa vezi numarul de ore intra aici http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/sn.htm
La profilul de bio-chimie se fac cam aceleas ore ca in gimnaziu deci poti sa vezi mai bine ca iti place si este mai usor ca la Mate-info dar mai greu ca la filologie. EU acum vin a9a la acest profil si nu stiu inca ce fel de materii se fac dar din cate am auzit la biologie vorbim mai mult despre celule la matematica nu mai facem geomentrie in spatiu dar facem trigonometrie iar fiind un un profil real nu se mai face atat de multa gramatica, se axeaza mai mult pe literatura. Mult succes!