| cesege a întrebat:

Pentru voi este mai important sa te faci inteles sau sa-i intelegeti pe altii? Cat de important este pentru voi sa te faci remarcat?

Răspuns Câştigător
| mircea a răspuns:

Amandoua sunt la fel de importante, numai ca in viata proportia dintre ele poate varia foarte mult, de la o situatie la alta. Pentru mine este important sa fiu remarcat ca stau pe locul meu si fac treaba acolo si nu pe/in locul altuia.

5 răspunsuri:
prfml
| prfml a răspuns:

Ambele obligatoriu. Prefer sa fiu remarcat decat sa ma fac remarcat.

| powergirl a răspuns:

Si si sa fiu inteles si sa ii inteleg pe altii cat despre sa ma fac remarcata nu prea ma intereseaza imi zic puntul de vedere si la revedere nu ma intereseaza ce zic altii despre mine cand ma fac inteleasa ce am vrut sa zic e ok ca nu o sa inteleaga oricat le-as explica e deja problema lor. sa ii inteleg pe altii e si asta important ca sa te pui in locul lor trebuie mai naite saa ii intelegi nu? sper ca m-am facut inteleasa

| mioara a răspuns:

Sa te faci inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu respect dictonul"Cunoaste-te pe tine insuti(a)"Cit despre a intelege e o teorie pentru care, sincer, n-am timp ca mai trebuiesa si "traiesc".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să înțeleg și să fiu înțeleasă.
Cât despre a fi remarcată, prefer să stau în umbră deși mereu am fost în centrul atenției, nu îmi place acest aspect.
Pa, pa.