| Era256 a întrebat:

Peste cateva zile o sa dau test la limba romana despre Orginile si etapele de formare ale limbii romane, Latinitate si Dacism. Problema este ca nu prea inteleg aceste lectii, respectiv mi se par foarte ambigue, nu le inteleg. Poate prin faptul ca sunt doar niste teorii, acestea fiind impartite. Cum pot face sa inteleg ceva?

1 răspuns:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Să citești cu atenție, să mai faci o pauză când obosești sau nu te poți concentra, etc. În pauză e bine să faci orice activitate în aer liber.