| FanMedical a întrebat:

Poți ajunge olimpic internațional premiant la vreo materie prin autodidact?

1 răspuns:
| TheCritic a răspuns:

Da! Da! Da!
Crezi că profesorul pregătitor are vreun dram de magie în el? Toată puterea stă în elev, e vorba despre pasiunea și motivația lui, nu despre alții. Poți ajunge olimpic internațional dacă ești cu adevărat pasionat de o anumită materie. Cere timp și multă dedicare însă rezultatele merită. E un pic mai greu pentru că în cazul unui profesor îndrumător/pregătitor, el îți poate oferi anumite răspunsuri însă atunci când ești autodidact trebuie să găsești tot tu răspunsurile alea...
Multă baftă să ai și urmează-ți visurile!