| Larryy a întrebat:

Poate cineva sa imi ofere informatii despre viata in Suedia, cum trăiesc familiile, educatia?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Romanii de afara au forumuri pe tari.

| vampyremisa a răspuns:

Tata e suedez happy a spus ca sunt o groaza de lucruri super la tara, dar sa stii ca oamenii sunt mai reci, si mai nou e periculos pe strada datorita imigrantilor. (15 barbati isi bat joc de o fata si nimeni nu pateste nimic pentru ca nu se poate dovedi) A inceput sa nu le mearga prea bine nici lor. In scoli nu se prea scrie de mana. Scoala are alte trepte. Te descurci cu engleza dar daca te muti vei face cursuri de limba.