| funny121 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna daca mai sunt licee sanitare in Bucuresti happy

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Din pacate nu mai sunt, nu mai sunt nici in tara daca nu ma insel, s-au transformat in licee cu profil real majoritatea. s-au infiintat postlicealele si facultatea de asistenti medicali, probabil e o varianta mai profitabila asta pentru stat decat un liceu sanitar. pacat! daca vrei filiera asta un liceu de stiintele naturii e potrivit, apoi vezi tu ce alegi in continuare - postliceala sau facultatea de asistenti medicali sau de medicina. succes!