| Kundo a întrebat:

Poate da profesorul nota la o ora in care nu am fost? Sau sa dea pe o data din trecut fara ca eu sa stiu?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Poate da profesorul nota la o ora in care nu am fost?"

In data in care figurezi absent, profesorul nu te-a evaluat.

"Sau sa dea pe o data din trecut fara ca eu sa stiu?"

Da, iti poate da notă, pentru ca profesorul iti cunoaste activitatea pe care ai avut-o la oră, cu conditia ca in data respectivă să fi fost prezent la oră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti poate pune note in absenta ta conform regulamentului.
Daca tu ai scutire pe data cand ai lipsit care dovedeste ca nu ai fost prezent la ora si profesorul ti-a pus nota, ar putea fi tras la raspundere.
Desigur daca nota ti se pare buna, mai bine taci laughing

| Kundo explică (pentru anonim_4396):

Dar pe o data din urma poate?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Kundo):

Dacă să presupunem că voi aveați lucrare pe data de 10 ianuarie și tu nu ai fost la oră din orice motiv iar apoi ai dat lucrarea pe data de 20 ianuarie, atunci profesorul poate să îți treacă nota cu data la care aveați programată lucrarea în cazul în care nu ți-a pus absență.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kundo):

Vezi raspunsurile celorlalti utilizatori.