| Anonimul151 a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva ce inseamna "Învățământ de masă"?

Am primit astăzi brosura de admitere și la un momendat scrie chestia asta cu invatamant de masa.

Eu nu am mai auzit de asta niciodata de aceea nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| nuivoiesăspun a răspuns:

Nu e nimic deosebit. Așa se numește, învătământ de masă. Adică copiii sunt selectați în funcție de vârstă, în general, se repartizează pe clase si merg la școala, e vorba despre masa de elevi. Învățămân normal, nu e nimic altceva. Până acum tot din învățământul de masă ai făcut parte

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: școli de stat (nu de chiulit ci publice, ale statului)

| mastadont a răspuns:

Învățământ de masă adică învățământ obișnuit. La noi în țară mai este și învățământul special, compus din școlile speciale pentru persoanele cu diferite deficiențe însă se încearcă integrarea acestora în învățământul de masă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai postat intrebarea asta acum 2 zile si ai primit raspuns, nu mai face spam inutil.

| Anonimul151 explică (pentru anonim_4396):

Stiu,dar nu am primit raspunsuri (complexe ) prin care sa inteleg ce inseamna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu este nimic de explicat mai complex.
Este scoala normala. Ce nu ai inteles? invatamant de masa, de mase de oameni, pentru toata lumea, invatamantul normal.
Ca idee nici macar nu ai mentionat despre ce facultate e vorba, asa o rezolvam din prima.

Alt timp de invatamant il reprezinta scolile pentru copiii cu necesitati speciale, handicap, autism, surdo-muti, orbi, unde nu merge toata lumea.

| Anonimul151 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de facultate, este vorba de liceu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul151):

Liceu, facultate, nu avea importanta.