| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Pot face 2 facultati deodata?
Una de jurnalism si cealalta de litere?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Teoretic poți dar practic ori n-o să poți ori o să-ți fie imposibil. foarte posibil să se suprapună cursurile și să stai de dimineață până seara la facultate. totodată la a 2-a plătești taxă. nu prea văd rostu, sunt destul de similare alegerile tale. cu litere poți face și oarecare parte de jurnalism din câte știu

| Wr3nch a răspuns:

Nu recomand= )) O sai suprapuneri, si va fi foarte multa materie. Dar da, te poti inscrie si urma 2 simultan, una la buget, una la taxa in principiu.

| Bizon95 a răspuns:

Da
dar trebuie sa fii destul de aproape de geniu sa faci fata
iar in teorie cel mai bine ar fi sa faci una la zi si cealalta la fara frecventa

totusi, litere si jurnalism s-ar putea sa fie foarte putin diferite si practic sa ai aceleasi cursuri in majoritate, deci sa nu fie mare lucru de efort in plus

| Sonia822 a răspuns:

De la niciuna nu iesi nimic, mai ales la Jurnalism. Nu mai exista ziare la care sa scrii, sunt doar on line si ii au pe ai lor. Iar pentru TV si-au inchis statiile din tara demult, si la Buc s-au facut disponibilizari masiv. O sa-ti gheortzaie matele de nu te vezi. Fa-te dentist cu 270.000 euro pe an, sau avocat, notar.da la drept, da la medicina dentara

| brokxy a răspuns:

Jurnalismul e la litere...
adica nu stiu in orasul tau. dar la mine asa e. stiu ca am vrut sa aplic dar m-am razgandit laughing laughing

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Teoretic da. Ce nu pricep este de ce ai face jurnalismul...

| RainbowD a răspuns:

Salut. Da, poți face 2 facultăți în paralel dacă crezi că vei reuși sa faci față. Cu un pic de voință din partea ta totul este posibil și mai ales dacă faci ceea ce îți place. Mult succes!