| Anaaaa13 a întrebat:

Pot folosi in redactarea eseului de la subiectul 3 bac :,, In primul rand",, In al doilea rand"? Eu stiam ca nu dar in ambele mele culegeri scrie asa.

2 răspunsuri:
| Verne a răspuns:

Da, le poti folosi, si chiar este recomandat sa o faci, de asemenea "in concluzie" trebuie sa se afle in eseul tau.

| chiubix a răspuns:

Este obligatoriu ca in eseul de la partea a III-a sa existe propria opinie marcată prin "in opinia mea, din punctul meu de vedere " însă nu este obligatoriu sa folosesti mărcile "in primul rand, in al doilea rand" iar "in concluzie" se foloseste de regula la sfarsitul eseului.