| Doru_Denisa_2000 a întrebat:

Pot sa devin medic de familie daca eu sunt pe sociale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni medic de familie trebuie sa urmezi facultatea de medicina, nu contează profilul liceului. Dar îți va fi greu, la Științe sociale nu faci chimie, biologie și fizica așa cum ai nevoie pentru examenul de admitere

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Desigur pentru ca toti doctorii au doar liceul terminat, nicidecum o facultate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Medic de familie ajungi dupa ce urmezi facultatea de medicina si faci rezidentiatul in medicina de familie,.

Ce inseamna ca esti pe sociale, nu inteleg.

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru suntserios):

Este profilul de la liceu. Socialele sunt materiile precum romana, geografia, istoria etc

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca inveti sa intri la medicina, da.

| FaraNumePls a răspuns:

Liceul nu conteaza

| rolynight a răspuns:

Profilul nu conteaza, deci probabil vei putea da la medicina, dar iti va fi foarte greu(noah, ma gandesc ca si tu esti constienta de asta).