| Nicoll3 a întrebat:

Pot să merg la o facultate de psihologie dacă sunt pe profil de matematică-informatică?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu profilul mate info iti permite sa urmezi orice facultate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ce facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Da happy

| neutrino a răspuns:

Da. Dupa ce vei lua bacul, poti merge la orice facultate doresti, pentru ca nu conteaza ce fel de liceu ai terminat.

| Nicoll3 explică (pentru neutrino):

Mă refeream dacă profilul îmi va afecta admiterea. Mersi frumos big grin

| ShadoWCrist a răspuns:

Poti urma ce facultate doresti.Nu are absolut nici o treaba. happy

| biafresh a răspuns:

Profilul nu iti va afecta de loc admiterea.

| madisong a răspuns:

Poti sa mergi la psihologie indiferent de profil daca ai bacul luat si esti dispus sa citesti cate ceva pana la admitere happy A doua e optionala, dar practicawinking Succes!

| MariaMariaMariutza a răspuns:

Desigur! Nu conteaza ce liceu ai facut sau pe ce profil esti! big grin Sper ca te-am ajutat

| admiterea a răspuns:

Profilul nu afecteaza admiterea decat indirect. Sigur ca daca faci mai multe ore in liceu de psihologie, esti mai obisnuit cu notiunile, definitiile, teoriile. DAR atat. Poti urma totusi liber orice facultate.