| cristy1696 a întrebat:

Pot scrie o lucrare de licentă a carei tema a mai fost abordată? Se consideră plagiat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa scrii doar sa nu plagiezi lucrarea anterioara.

| Adry05 a răspuns:

Nu e plagiat sa abordezi aceeasi tema cat timp ai cumva idei noi, o alta abordare sau ceva s-o diferentieze de celalalte. Ma gandesc ca o sa-ti zica profesoara/ul daca va fi cazul de plagiat

| LuluGa a răspuns:

Nu, dar orice lucrare nou facuta trebuie sa fie corect referentiata si originala

Pentru mai multe despre licente neplagiate https://www.promovat.eu/