| Evelinmariaa a întrebat:

Poți fi educator dacă urmezi modulul psihopedagogic în cadrul facultății? Dacă da, atunci se da examen de titularizare?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. E musai, pentru a ocupa un loc învatamant, ești nevoită să dai examen de titularizare. Absolut toti care sustin examenul de titularizare au modulul psihopedagogic, fără acesta nu poți preda în învățământ. Pentru a te titulariza, trebuie să obtii o notă peste 7.

| AndyAndrey01 a răspuns:

Exact, poti fi educator, invatator, profesor daca ai moduluo psihopedagogic si intr-adevar se da un examen pentru catedra, dar modulul depinde de fiecare universitate in parte, de exemplu la Sibiu unde sunt eu la facultate ai modulul gratis daca esti la buget, la Timisoara am inteles ca daca esti la buget modulul se plateste cu 70 de lei pe semestru, oricum mai mult de 2 ani nu faci. Sper ca am ajutat