| Mov10 a întrebat:

Poti sa intri la facultatea de psihologie daca faci liceu cu profil mecanica?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are relevanță liceul. Da, poți!
Pa, pa.

| PinkPanther a răspuns:

Da, nu conteaza ce liceu termini, poti sa dai la orice facultate

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu are legatura profilul cu facultatea, atata timp cat ai medie mare si cand dai examen sa intrii la facultate(si stii) nu e problema...
poate va trebui sa faci meditatii...dar eu stiu...

| Hirako a răspuns:

Da.Poti intra la orice facultate de la orice liceu, dar daca nu ai note mari intri la "cu plata"/

Răspuns utilizator avertizat
| ionutandrei29 a răspuns:

Da merge ca si verisorul meu a facut la felwinking

| Marynna a răspuns:

Poti intra la facultatea de psihologie oricum, nu conteaza ce profil ai facuthappy

[btw, si eu vreau sa dau la psihologiehee hee]

| Candy66 a răspuns:

Daca ce ai terminat tu e liceu, nu profesionala, daca ai luat bacul... da bineintes... numai ca trebuie sa dai si un interviu< depinde de universitatea la care vrei u> si trebuie sa ai dosarul complet
... deci poti succes

| andreisandu28 a răspuns:

Da

| ThatsMethod a răspuns:

Nu poti !

| madyunik a răspuns:

Coincidenta! Eu am terminat liceu cu profil mecanic si am urmat facultatea de psihologie, deci...raspunsul meu este da.

| Laweritza22 a răspuns:

Buna. Desigur ca poti sa urmezi psihologia daca ai fost la un profil mecanic. Acest lucru nu are nicio legatura cu ceea ce vei studia in facultate. Singurul lucru mai putin pozitiv este faptul ca nu ai avea o continuitate a cunostintelor si a informatiilor acumulate la liceu dat fiind profilul tau, dar asta nu te va impiedica sa studiezi ceva nou si sa o iei de la 0. Eu am terminat filologie limbi straini si studiez Dreptul, am luat-o practic de la 0 cu tot ceea ce stiu in prezent. Multa bafta daca te hotarasti, psihologia e o facultate frumoasa si destul de cautata in prezent.

| raduvladut08 a răspuns:

Nu