| Antonia23K a întrebat:

Poți sa înveți materia de bac la istorie in mai puțin de 30de zile?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti!
Ideal era sa o fii invatat-o lectie de lectie, ca acum doar sa o recapitulezi, dar chiar si asa, sambata si duminica sa inveti cate 10 ore pe zi si recapitulezi tot.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Daca te tii numai de invatat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu pot.

| Frank51 a răspuns:

Pentru o notă modestă clar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Unii da, altii nu. Depinde de cat de mult se concentreaza si de cat de mult inteleg ce citesc.

| Jessica1235 a răspuns:

Da se poate, e destul de multă dar daca ai o memorie bună o poți învața

| sparklingqueen a răspuns:

Nu exista nu pot, exista nu vrei. Daca vrei sa inveti materia la istorie in 20-30 de zile eu cred ca o sa iti indeplinesti scopul, cum a zis colega de mai jos(Violeta), in weekend sa inveti vreo 10 ore si recapitulezi tot ce ai invatat in intervalul acela de timp.

| Amethyst01 a răspuns:

Bineinteles, schematizeaza cat poti, pe perioade, secole, decenii, cat sa iti fie mai usor.
Eu am invatat in 2 saptamani pentru ca ma pregateam pentru admiterea la medicina si am luat nota mare.
Sfat: decat sa pui in eseu un an de care nu esti foarte sigura, mai bine lasa-l deoparte, decat sa-ti scada inutil.