| Costacke a întrebat:

Primul semestru l-am facut la un profil de stiinte sociale si am dat teza la romana, geografie, logica, franceza iar in al doilea semestru m-am mutat la un profil de stiinte ale naturii iar cei de aici au dat teza la mate, romana, chimie, biologie. Intrebarea me este daca eu o sa dau teza tot la materiile de la sociale sau de unde sunt acum?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum vei da teză la fel ca şi noii tăi colegi - deci, tezele aferente specializării "Ştiinţe ale Naturii"!

La "Ştiinţe ale Naturii" dai următoarele teze :
"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Matematica
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere, alta disciplina decat cea aleasa anterior)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Glumeata intrebare! Acum vei da tezele ca si noii tai colegi.

| Mykymu a răspuns:

Specializarea Stiinte sociale:

Teza la Limba si literatura romana
Teza la Limba moderna 1
Teza la Istorie/ Geografie (la alegere)
Teza la Stiinte socio-umane (Logica la clasa a IX-a, Psihologie - clasa a X-a, Economie sau Sociologie - clasa a XI-a, Filosofie - clasa a XII-a si a XIII-a)

Specializarea Stiinte ale naturii:

Teza la Limba si literatura romana
Teza la Matematica
Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)
Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere, alta disciplina decat cea aleasa anterior)

Vei da teza de la noul profil.
Funda? happy