| alex2009 a întrebat:

Prin ce tari treci daca pleci din Romania pana in Franta?
Ungaria, Austria, Germania, Anglia si Franta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Fredie a răspuns:

Http://maps.google.ro/
Salutare. Ai mai multe optiuni, depinde pe unde vrei sa mergi. Cele mai simple variante ar fi: Ungaria, Austria, Italia, Franta sau Ungaria, Austria, Germania, Franta. Poti trece si prin Elvetia, insa am auzit ca ei ar fi posibil sa mai ceara si pasaport/vize, deci verifica si asta mai intai. Bye.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se poate pe traseul:Ungaria, Austria, Italia,( Coasta de Azur si sudul Frantei-magnifice!) Paris si la intoarcere prin Germania, Cehia(Praga este incredibila!)Slovacia, Ungaria, Romania.

| Bacemi a răspuns:

Am fost in Franta pe traseul Ungaria - Austria - Germania - Franta si m-am intors pe traseul Italia - Austria - Ungaria - Romania

| Helăăău a răspuns:

Ungaria, Austria, Germania happy

| Roby67 a răspuns:

Uita-te putin pe harta si vezi daca Germania are granita cu Anglia sau nu.

| cmm a răspuns:

Depinde pe unde vrei sa o iei. pe la est, pe la vest? poti vedea multe alte tari, dar nu stiu ce cauta Anglia pe traseul tau daca vrei o ruta scurta, ma rog, poti simplu, si prin ungaria, slovacia, germania, franţa, depinde unde vrei sa ajungi, dar daca iti place sa calatoresti, poti ajunge si pe la Polul Nord

| Benchea_Florentina_1980 a răspuns:

Ungaria,Austria,Italia si Franta