| SorryababaBro123 a întrebat:

Profesionala sau liceu?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Liceu, apoi faci cursuri de calificare in orice domeniu vrei.
Profesionalele nu prea sunt eficiente in prezent, iar colectivul pe care il nimeresti in astfel de scoli este "dezastru", majoritatea de la tara, cocalari, glume proaste, fete usuratice, invatatura 0. Din majoritatea profesionalelor iesi cu 0 sanse la bac.

| ciocolatamaruie4 a răspuns:

Depinde de ceea ce doreste fiecare sa faca pe viitor. Sunt pro pentru ambele variante.
La profesionala inveti meserie. La teoretic, dai bacul, iar daca-l iei, poti da mai departe la facultate. Decat sa nu iei bacul, mai bine faci profesionala.
Dupa cum spuneam, fiecare alege ceea ce i se potriveste.