| edinson2112 a întrebat:

Profil de liceu fara limbi straine

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Toate liceele au ca baza o limba sau doua limbi straine. Adica engleza si franceza sau germana in mare parte. Nu exista in Romania liceu fara o limba straina.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de cateva ori, nu cred ca exista profil de liceu fara macar o limba straina (engleza)

| Resurrection a răspuns:

La orice profil se facew macar o limba straina...

| Kandia15 a răspuns:

Toate au cel putin o limba straina. Dar daca vrei sa te axezi mai mult pe istorie, geografie, romana ( la toate profilurile) iti recomand Stiinte Sociale

| Ionutszu a răspuns:

Toate profilurile au o limba straina cel putin.
Limba engleza este limba mondiala, deci nu poti scapa de ea.

| bubumarianalexandru1998 a răspuns:

Exista liceul tehnologic unde faci practica mai multa si putine sanse sa iei bacul.Dar o limba straina nu este asa de grea cum pare. Daca vrei te poti baga la stiinte sociale dar dai teza in clasa a9a la logica in clasa a10a dai la psihologie si asa mai departe.Cum au spus si ceilalti nu exista profil de liceu teoretic unde sa nu ai o limba straina ba chiar ai doua(franceza si engleza). Sper ca tiam putut fi de ajutor.