| YourB0SS a întrebat:

Profil real (mate-info & stiinte ale naturii) sau uman ( filologie & stiinte sociale ) argumentati, voi ce a-ti ales, a fost bine?

3 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Eu imi doream sa intru la stiinte ale naturii pentru ca dupa sa dau la medicina. Daca era cu un an inainte intram la acel liceu, dar dintr-o data a crescut media de intrare cu 0.5 si nu am intrat. Am intrat la filo-bilingv engleza, e bine unde sunt, pot invata in timpul liber la ceea ce imi doresc ca fac mai departe si de asemenea ma descurc cat de cat la liceu, dar nu pot sa zic ca ma intereseaza cu ce medie termin ci ce note iau la bac.

| Striker14 a răspuns:

Eu am ales mate-info, pentru ca vreau sa fac programare, depinde de ce vrei sa faci in viata.
mate-info: programare, diverse job-uri pe partea tehnica, etc
stiinte: medicina
filologie: facultatea de drept/ de litere
stiinte sociale: jurnalism

Asta e parerea mea, sper sa te ajute, oricum, totul depinde de tine!

| kaliseei a răspuns:

In primul rand,nu ma pot abtine sa nu te corectez! "a-ti" in contextul de fata se scrie ati (pentru ca este persoana a III-a plural),se scrie "a-ti " numai cand te referi la propria persoana : exemplu : "A-ti face tie un bine"
In al doilea rand,eu am terminat stiinte ale naturii happy si acum am fost admisa la medicina veterinara!
E un profil super fain happy,inveti de toate,de la matematica pana la desen happy. Este un profil care are cate putin din toate si pot sa spun ca aduni o sumedenie de cunostinte din toate domeniile happy (matematica,romana,biologie,chimie,desen, psihologie, economie, filosofie, logica etc. happy Bafta!