| anonim_4396 a întrebat:

Profilul Real de Stiinte ale Naturi se concentreaza mai mult pe chimie si biologie decat pe fizica?

4 răspunsuri:
| xioliolioloix a răspuns:

De fapt sunt 3 ore de fizica, 2 de chimie si 2 de bio, in clasa
a 9-a si a 10-a + 1 optional din cele 3. Nu stiu decat despre clasele 9 si 10, poti sa imi dai niste detalii despre clasele 11 si 12.

| cruxy a răspuns:

Da... dar nici fizica nu e mai prejos. Poti opta si la teza de exemplu intre chimie/fizica... Si teze dai din romana, matematica, biologie, chimie/fizicabig grin

| Mirela1989 a răspuns:

La SN "cheia" sunt stiintele exacte, acestea fiind :matematica in prim-plan si apoi stiintele naturale:chimie, fizica, biologie si toate celelalte ...ca numar de ore chimia, biologia si fizica sunt la egalitate adica doua ore pe saptamana -cel putin asa stiu eu, acum depinde si de liceu. Oricum e un profil frumos si bafta la admitere!

| anonim_4396 explică (pentru Mirela1989):

De fapt sunt 3 ore de fizica, 2 de chimie si 2 de bio, in clasa
a 9-a si a 10-a + 1 optional din cele 3. Nu stiu decat despre clasele 9 si 10, poti sa imi dai niste detalii despre clasele 11 si 12.