| anonim_4396 a întrebat:

Programa pentru Bacalaureat 2022 este la fel ca programa din 2021? Ma interesează in special programa pentru anul viitor la Biologie (anatomie și fiziologie umana). Nu as vrea sa învăț în plus materie care nu ma intereseaza, mai degrabă învăț la alta materie sau sa fac teste de antrenament. Ar fi super dacă m-ar ajuta cineva.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Cred ca programa se va anunta in curand, daca nu in decembrie, atunci in ianuarie se va anunta 100%. Dar daca se va schimba ceva, vor fi niste modificari foarte mici, adica, sa zicem, poate ar mai fi introduse doua intrebari: "Care este cel mai mic/mare os din corp?" sau ceva de genul; sau poate se vor scoate doua intrebari la fel de importante ca cele date ca exemplu.