| ovidasmihai a întrebat:

Puteți propune cărți în Colecția Carte De Buzunar, apare lunea cu Jurnalul Național, pe care le-ați fii dorit în Colecția Adevărul: "100 de carti pe care trebuie sa le ai în biblioteca" la adresa cartedebuzunar@jurnalul.ro sau roxana. vintila@jurnalul.ro
În Colecția Carte De Buzunar au apărut:
1. Drumul spre înalta societate - John Braine - 31 mai 2010.
2. D.H.Lawrence - Amantul doamnei Chatterley - 7 iunie 2010.
3. Pivnițele Vaticanului - Andre Gide - 14 iunie 2010
4. Viata în înalta societate - John Braine – 21 iunie 2010
5. Climate - Andre Maurois – apare pe 28 iunie 2010
6. Părinți și copii - Ivan Turgheniev – 5 iulie 2010
7. Insula pinguinilor - Anatole France – 12 iulie 2010
8. Vipera sugrumată - Hervé Bazin – 19 iulie 2010
9. Moș Goriot - Honore de Balzac. – 26 iulie 2010
10. Salonul roșu - Strindberg – 2 august 2010
11. Leagănul pisicii - Maurice Baring vol1 – 9 august 2010
12. Leagănul pisicii - Maurice Baring vol2 – 16 august 2010

2 răspunsuri:
| Sorina22 a răspuns:

Buna! Ai vreo legatura cu cei de la Jurnalul National? Apartii redactiei sau? Daca e asa, ma poti ajuta si pe mine cu un raspuns? Lunea asta am cautat cartea de buzunar la vreo 4 magazine de ziare si nu am gasit-o deloc (locuiesc in Brasov). Ce pot face? Si, de fapt, ce s-a intamplat de nu a ajuns si aici? Daca stii ceva, te rog ajuta-ma! Multumesc ~

Răspuns utilizator avertizat