| Zoki a întrebat:

Puteti sa comentati spusele lui grigore vieru:

"Nu-s atitia ochi cita frumusete si armonie in jur"?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Frumusetea si armonia sunt infinite, cuprinzand cer si pamant planete si sori, pe cand ochii capabili sa o vada sunt in numar finit.Pana acum nu se stie vreo alta planeta pe care sa existe viata; iar vederea e atribut al vietii.

| Anuska_8824 a răspuns:

Autorul Grigore Vieru isi exprima dragostea si aprecierea fata de natura, in mod direct. In structura data intalnim o hiperbola care are rolul de a evidentia frumusetea naturii.

| AmelyRain a răspuns:

Citatul se rfera la faptul ca in jur este atata frumusete incat nu sunt destule persoane ca sa o priveasca.