| denistecaru a întrebat:

Puteti sa imi spuneti ce medie imi iese cu nota de la teza? Eu am un 4 un 5 un 5 si cred ca la teza iau un 7 sau 8 puteti sa-mi spuneti ce medie iau va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără nota de la teză
5+5+4 = 14
14:3 = Iese 4, 6
Cu nota de la teză
5+5+4+8 =22
22:4=Iese 5,5
5+5+4+7=21
21:4=5,25
Dacă nota la teză e 7 îți iese media 5, 25
Dacă nota de la teză e 8 îți iese media 5, 5
Doar că dacă ai notele astea, cum poți să obții un 8 sau un 7 la teză?

| denistecaru explică (pentru anonim_4396):

Pai eu am notele astea 4 (a facut un coleg ca porcul si m-a scos pe mine la tabla )si restul de la teste

| anonim_4396 a răspuns (pentru denistecaru):

Cunosc situația...Eu am luat 2 la fizică pentru că idiotul de lângă mine mă făcea să râd în oră cu glumele luirolling on the floor

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Iei tu 8 în teza când ajung eu un clasa întâihee hee