| Oanny a întrebat:

Raspuns urgent!
Buna TPU maine ma duc sa ma inscriu la liceu si sa depun dosarul.Am inteles ca pentru dorsar imi trebuie adeverinta cu notele si media generala obtinute la tezele unice si cu media generala obtinuta la evaluarea nationala din clasa a opta.Adica? Cumva diplomele sau ce?

Răspuns Câştigător
| Tufuu24 a răspuns:

Buna. uite. tu de la scoala n-ai primit o brosura alba? In aia rasfoieste-o oleaca. nu stiu daca e la aceeasi pagina cu mine uitate la pag 21 si ai sa vezi ca scrie sus " In perioada 5-15 iulie... api scrie la urma alineat "Inscrierea la lice a candidatilor...pe baza urmatoarelor acte":
1. cererea de inscriere: o completezi acolo pe loc cand te duci cu dosarul.
2.carte de identitate si certificatul de nastere: iti iei frumusel buletinul si certificatul te duci la un notar si i spui sa-ti faca copie legalizata la aman2. stie tipa/tipu de acolo ce'i aia big grin. Adica e conform cu originalul.
3.adeverinta cu notele: trebuia sa-ti dea de la scoala intr-o folie aceasta adeverinta. este forma A4 pe care scrie Adeverinta nu stiu dedesubt numele tau.
4.foaia matgricola:iar, foaia matricola ti-o dadea la scoala.
5.fisa medicala cu toate vaccinarile si adeverinta ca esti apta pentru inscriere de la medicul de la scoala. mie mi le-a dat de la scoala.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? XOXO.

Tuff.

8 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Foaia matricolo cred si o adeverinta de la scoala...notele de la teze sunt trecute in foaia matricola.Bafta in continuare!

| micutzagirl a răspuns:

Fisa matricola. o primesti de la scoala happy contine toate mediile tale, rezultateke de la tezele unice... tot happy

| Blake1 a răspuns:

Toate alea trebuie sa le iei de la fost ta schappy
Bafta!:*

| Miruna3094 a răspuns:

Nu e nici o diploma.
Este o hârtie pe care sunt scrise notele tale, trebuie sa o iei de la secretariatul școlii de proveniență.
In dosar mai trebuie sa ai:
-fisa matricola(pe care o iei de la secretariat)
-copie de pe buletin
-copie legalizata de pe certificatul tau de nastere
-fisa medicala
-10 coli xerox
-iar dacă ești la bilingv o copie de pe anexa de înscriere.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Deci.mergi la scoala ta si la secretariat iti da fisa matricola ce contine (note de la teze unice+examene nationale+medii si tot). Ce iti mai trebuie este o copie dupa buletin si o copie dupa certificatu tau de nastere legalizat. Legalizat insemnand sa mergi la notar cu certificatu tau original si ii spui simplu "vreau sa-mi legalizati si mie certificatul de nastere" eu am dat 6 lei 20 pentru legalizat (chestia asta ti-o cere ca sa fie intr-un fel certificatu original, sa para) si cam atat. Deci nu iti trebuie nici o diploma doar: foaia matricola (de la secretariat>scoala ta), copie dupa buletin, si copia dupa certificatul de nastere care ti-o face la notar legalizata. Cand ajungi la liceu te pune sa completezi o fisa simplu cum ar fi sa scrii numele tau, scoala de unde vii, localitate, nr de tel chestii din astea. Eu am fost saptamana trecuta parca si de astea am avut nevoie. Sper ca te-am ajutat si...succes! :*

| 2l3xandra a răspuns:

Nu tie iti da de la scoala unde ai fost o foaie adica 2 foaia matricola aia trebuie sa o ai si in dosar mai trebuie si fisa medicala copie de pe buletin si fisa de inscriere pe caare ti-o da liceul...succes:*funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati uitat de poze trebuiesc si doua poze ( ca alea de pe buletin)...in fine eu cand m-am inscris am intrebat contabila aia de la liceul la care urma sa ma inscriu

| bianca a răspuns:

NU diplomele

Diplomele iti raman tie

Ti se va da de la scoala ta generala o foie matricola unde ai trecute absolut toate notele si mediile si tot.

Si o sa iti mai dea o foie SEPARAT de foaia matricola care va contine numai notele de la evaluarea nationala din cls a 8-a.

Pt inscrierea la liceu iti va trebui un dosar plic de la librarie si va trebui sa mergi insotita de unul din parinti

succes :*

sa ai multe diplome si in liceu >:d