| anonim_4396 a întrebat:

Recomandați un laptop bun pana în 2.000 lei, va rog? Pt scoala imi trebuie, sa fie bunicel asa, sa îmi descarc cursuri, cărți, tot ce tine de școală. Mersi anticipat

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Laptop bun pana in 2000 de lei, tocmai am dat 4000 de lei pe un telefon :)
Laptopurile bune incep de la 5000-6000 in sus
Eu am unul de l-am luat anul trecut cu 6000 si nu e nicidecum prea performant fata de ce cerinte sunt astazi

Acum ce te intereseaza pe tine pentru scoala iti dau o lista asa cu mai multe modele :
https://www.emag.ro/......priceasc/c

ti-am setat niste filtre in functie de producatorii cunoscuti de laptopuri nu toate nonameurile ordinare, in intrevalul de pret 1700-2000 de lei si totodata cu 4-5 stele la recenzii

Nu uita ca pe langa ce ofera ca si configuratie un laptop, in functie de brand si model, este importanta si alegerea personala care nu poate fi decat subiectiva, deci ce mie imi place poate sa nu iti placa tie.
De obicei un laptop se alege in functie de ce stie sa faca si la ce iti foloseste tie, caci laptopurile de gaming sunt net superioare celor din clasele denumite generic: home, business, ultraportabil; fiecare dupa ce stie sa faca, ce componente foloseste etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, cauta pe olx si iti spunem noi daca e bun. Cauta la tine in oras

| Anuket a răspuns:

Pentru ce nevoi ai, nu îți trebuie mare lucru momentan.
https://www.emag.ro/......DW6PHXMBM/
Cel puțin 256gb ssd ca să nu plângi după memorie prea curând, 8gb RAM. Nu lua gaming. Dacă cumperi din magazin poți să ceri și sfatul personalului.

Răspuns utilizator avertizat