| anonim_4396 a întrebat:

Referitor la bursele de merit la liceu, cuantumul acestora depinde sau nu de media generala?

De exemplu, un elev cu media 8.50 va primi aceeași bursa ca și unul cu 9.50?
Multumesc

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu și-am mai răspuns cumva?

foarte probabil cu 8, 5 NU iei bursă

| Muntean_Remus_2003 a răspuns (pentru sierra1):

E probabil sa fi răspuns la alta întrebare, nu prea înțeleg cum funcționează TPU și notificările, dar aici sigur nu ai răspuns. Și te contrazic, 8.5 este pragul pentru bursa de merit la liceu

| sierra1 a răspuns (pentru Muntean_Remus_2003):

Nu dragă, aia e o condiție minimală. În practică, ștacheta urcă la 9 sau 9, 5... dacă nu știai, afli acum

| Catalin77945 a răspuns:

Normal ca nu va primi aceeasi bursa, sunt diferite

| Muntean_Remus_2003 a răspuns (pentru Catalin77945):

De unde știi sigur? Nu difera în funcție de județ?

| Muntean_Remus_2003 a răspuns (pentru Muntean_Remus_2003):

Întreb pentru ca vreau sa beneficiez de bursa, dar totodată nu vad rostul sa alerg după note mari dacă pot primi aceeași bursa și cu 8.50

| Catalin77945 a răspuns (pentru Muntean_Remus_2003):

Nu,difera de liceu, dar mereu unul care are 8, 50 va avea bursa mai mica decat cel care are 9, si ala mai mica decat cel cu 9, 50.La mine la liceu pentru 8, 50 luai 50, pentru 9 luai 100, pentru 9, 50 luai 150, la varamea la liceu luai pe 8, 50 100 pentru 9 150, pentru 10 200, dar mereu vor fii mai mici, nu conteaza ca in alt liceu e mai mare sau altul mai mica